• Budynek
    Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wielbarku
  • Budynek
    Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wielbarku
  • Budynek
    Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wielbarku

IMG 20240529 085459243 HDR

W minioną środę nasza szkoła bawiła się podczas corocznego Festynu Rodzinnego. Zaproszeni goście- rodzice, babcie i dziadkowie oraz dzieci, wspólnie spędzali czas, ciesząc się licznymi atrakcjami przygotowanymi na ten wyjątkowy dzień. Festyn rozpoczął się uroczystym powitaniem wszystkich uczestników, po którym, odbył się marsz orszaku Królowej Jadwigi ulicami Wielbarka. Barwny pochód, pełen historycznych strojów, przyciągnął uwagę mieszkańców miasta i wprowadził wszystkich w festynowy nastrój. Po powrocie na teren szkoły, rozpoczęliśmy rozgrywki sportowe, które były podzielone na grupy wiekowe: klasy I-III oraz IV-V i VI- VIII.

Uczniowie rywalizowali w różnych dyscyplinach, pokazując swoje umiejętności sportowe i ducha zespołowego. Emocje sięgały zenitu, a kibice gorąco dopingowali młodych sportowców. Naszymi gośćmi tego dnia byli Seniorzy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wesołowie,którym bardzo dziękujemy! Kolejny raz zaprezentowali inscenizację, tym razem była to "Kaczka dziwaczka", która rozbawiła publiczność i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem.Gościnnie wystąpiły także dzieci z przedszkola Samorządowego im. Jana Brzechwy w Wielbarku, prezentując piękny taniec. Ich występ był pełen radości i wdzięku, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Im również składamy podziękowania. Wiemy, że niektórzy będą u nas od września na co dzień-  czekamy na Was!

Uczniowie naszej szkoły również mieli okazję zaprezentować swoje talenty. Śpiewali piosenki, tańczyli, a jeden z uczniów zaskoczył wszystkich, pokazując triki balisongiem. Ich występy były dowodem na to, jak wiele talentów kryje się w naszej społeczności szkolnej.

Sportowe emocje przeżywaliśmy podczas meczu w piłkę nożną z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łatanej Wielkiej. Drużyny rywalizowały z zaangażowaniem, a publiczność żywo dopingowała zawodników.Rywalizacja przyniosła wiele radości zarówno uczestnikom, jak i widzom, było nam bardzo miło gościć uczniów innej placówki. Nasza szkoła od lat bierze udział Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym propagującym zdrowy styl życia, promującym zbilansowane odżywianie oraz aktywność fizyczną „Trzymaj Formę”. Jak każdego roku, w ramach festynu, odbyły się również konkurencje pod hasłem "Trzymaj formę", które cieszyły się dużą popularnością wśród uczestników. W hali odbył się konkurs dotyczący zdrowego stylu życia i odżywiania oraz konkurencje sprawnościowe, w których chętnie brali udział rodzice, babcie i dzieci. W nagrodę otrzymywano warzywo lub owoc. Tradycyjnie ogłoszono także wyniki quizu on- line, liczącym  59 pytań, w którym uczniowie z rodzicami brali udział wcześniej, do dnia festynu mogli odpowiadać na pytania. W tym roku udział wzięło 139 rodzin, 11 z nich zostało nagrodzonych upominkiem warzywno- owocowym za rozwiązanie quizu na 100 % ( średnia łatwość testu wyniosła 62% 😉 )!  Gratulujemy! Zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Rada Rodziców przygotowała loterię fantową, która przyciągnęła wielu chętnych. Można było wygrać atrakcyjne nagrody, co dodatkowo podgrzewało atmosferę zabawy.

Dodatkową atrakcją były stoiska Nadleśnictwa Wielbark oraz Banku Spółdzielczego, które oferowały różne konkursy i zabawy edukacyjne. Uczestnicy festynu mogli wziąć w nich udział, zdobyć ciekawe nagrody i dowiedzieć się więcej o lokalnych inicjatywach. Składamy podziękowania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i niezapomniane chwile. Jako Szkoła Promująca Zdrowie podkreślamy, że najważniejsze są relacje, które panują w rodzinie- trzeba o nie dbać i je pielęgnować. Cieszymy się, że część z Was skorzystała z okazji i kolejny raz zaprosiła do zabawy swoją rodzinę.  Już teraz zapraszamy na kolejny festyn za rok, który z pewnością będzie równie udany i pełen atrakcji. Do zobaczenia!                                  Samorząd Uczniowski

 


 

   certyfikat   cercertyfikat

Adres

Szkoła Podstawowa w Wielbarku im. Królowej Jadwigi
ul. M. Kopernika 10
12-160 Wielbark

Telefony

Sekretariat tel. 89 621 84 33
Dyrektor tel. 89 621 86 22
Sekretariat uczniowski tel. 89 621 80 14

E-mail

Sekretariat sekretariat.spwielbark@wielbark.com.pl